Paskolos bedarbiams – rizikinga?

LinkedInShare

Paskola bedarbiamsSiekiant apsaugoti žmones nuo pavojingų prasiskolinimų, paskolos bedarbiams nėra teikiamos. Tą deklaruoja kone visos kreditų teikimo bendrovės ir finansinės institucijos, o šalies įstatymuose nuolat atnaujinami potvarkiai, apribojantys kreditų teikimą bedarbiams. Tačiau kartais įmanoma pergudrauti sistemą bei paskolą gauti, pavyzdžiui, dar turint darbo sutartį, tačiau žinant, kad ji bus nutraukta artimoje ateityje. Pasiskolinti nedirbant įmanoma ir iš privačių asmenų. Tad pergudrauti paskolos teikėją gal ir pavyktų, tačiau ar galima pergudrauti save? Juk paskolos bedarbiams nesuteikiamos ir dėl jų pačių saugumo, įvertinus svarbias rizikos aplinkybes.

Kuo pasitarnaus greitasis kreditas, neturint darbo

Praradus darbą arba sužinojus, kad jo greitai bus netekta, kyla nerimas dėl pajamų. Kur reikės gauti pinigų? Iš dalies, greitasis kreditas pradžioje gali padėti numalšinti nerimą, sukurti įspūdį, jog pinigų yra, jų turima būtinoms reikmėms ir dar šiek tiek ateičiai. Jeigu kreditai gaunami tada, kai pinigų jau trūksta realiems poreikiams (mokesčiams, maistui, nuomai ir kt.), tuomet paskola suteiks dar didesnį palengvėjimą – juk visos bėdos akimirksniu išsispręs! Toks iškart įvykstantis trumpalaikis problemos atidėjimas (bet ne sprendimas) gavus paskolą veikiausiai ir yra didžiausias masalas bedarbiams, stingantiems pinigų. Visgi, kartu tai yra ir labai daug abejonių keliantis pasirinkimas, kurio vertėtų griebtis tik viską gerai išanalizavus.

Paskolos bedarbiams – rizikingas sprendimas

Paskolos be pajamu didina grėsmę finansiniam asmenų saugumui. Skolindamiesi žmonės paprastai tikisi geriausio: jog pavyks rasti gerą darbą, uždirbti daug pinigų, viską laiku grąžinti. Tačiau šis geriausias scenarijus išsipildo ne visada. Jeigu tokia versija nepasitvirtina, pinigų gauti nepavyksta, o darbo klausimas taip pat lieka neišspręstas, rizikuojama patirti tokias skubios paskolos pasekmes:

  • Kai dėl pajamų stygiaus nepavyksta grąžinti kreditų, gali tekti kreiptis dar ir dėl specialios paskolos isiskolinusiems – refinansavimo. Ši paslauga užtikrins daugiau laiko paskolų grąžinimui, tačiau drauge išaugs ir suma, kurią visą galiausiai vis tiek reikės padengti.
  • Pasitaiko atvejų, kada dėl didelių negrąžinamų įsiskolinimų, areštuojama sutuoktinio (-ės) sąskaitos, asmeninis turtas.
  • Vertėtų apsvarstyti ir blogiausią scenarijų – antstolių veiklą ir asmeninio turto (pvz., namų) areštavimą bei konfiskavimą. Pažvelgus į nekilnojamojo turto skelbimus galima pastebėti, kad kai kurie namai ar butai pardavinėjami varžytinių būdu, o tai paprastai daroma dėl to, kad turtas buvo konfiskuotas. Tad blogų pavyzdžių, nepavykus grąžinti pinigų, ilgai ieškoti nereikia.
  • Be finansinių problemų gali prasidėti ir psichologinių ar psichinių bėdų. Juk atsilaikyti tokiai asmeninei krizei ir išlikti sveikų nervų gali tik labai tvirtas žmogus.

Kur gauti pinigų

Nors silpnumo akimirką gali atrodyti, kad kreditai internetu yra lengviausias ir galbūt vienintelis būdas sunkiu laikotarpiu gauti pinigų, vertėtų apsvarstyti ir kitas alternatyvas, tik tada priimti sprendimą. Gal įmanoma pradėti daugiau dirbti? Liaudies patarlė sako: „darbas žmogų puošia“. Kartais ne visi legalūs darbai atrodo patraukliai ir ne visada norisi į juos kibti, kartais iš aukštų pareigų išėjęs žmogus nenori dirbti paprastų darbų. Tačiau būtent tokiomis akimirkomis, kai tenka rinktis tarp paskolos bedarbiui ar naujo nemalonaus darbo, verta gerai pasvarstyti, kas gyvenimo istorijoje atrodytų geriau – kreditai, negalint jų grąžinti, ar papildomas darbas.

Skolinkis atsakingai

This entry was posted in Kreditai, Paskolos. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>