Kaip pagerinti kreditingumo reitingą?

LinkedInShare

KreditingumasPaskutinį kartą Paskoliukas rašė, kodėl kartais mūsų atsakymas dėl kredito suteikimo būna neigiamas, taip pat papasakojome apie mokumo istorijos svarbą. Tačiau ar vienas kartas, kai nesuteikiamas kreditas, rodo, kad ateityje jo išvis niekada nebus galima gauti? Tikrai ne. Kaip ir visas gyvenimas, mokumo istorija laikui bėgant gali keistis. Tamsius puslapius gali pakeisti švarūs, o prastas kreditingumo reitingas – pakilti iki pozityvaus. Tad ką daryti, kad mokumo istorija būtų geresnė ir kreditas kitą kartą būtų suteikiamas? Paskoliukas pataria laikytis kelių principų.

Laiku mokėkite įmokas

Kaip rašėme anksčiau, kreditingumo reitingas automatiškai skaičiuojamas atsižvelgiant į Jūsų mokumo elgseną. Algoritmai reaguoja į visus Jūsų finansinius įsipareigojimus bei jų vykdymus. Analizuojama, ar laiku atsiskaitote už komunalines paslaugas, ar tvarkingai mokate daiktų, pirktų išsimokėtinai, kainą, ar  pagal nustatytus terminus grąžinamos paskolos internetu bei imtos iš bankų, kitokių finansinių institucijų. Šią istoriją kuria ne įmonės ar organizacijos, kurioms reikia mokėti, o Jūs. Tai, kokie yra Jūsų mokėjimo įpročiai, transformuojama į kreditingumo reitingą. Norite geresnio reitingo? Kurkite geresnę istoriją. Būkite tikri, kad kiekvienas Jūsų turimas kreditas apmokamas laiku, kad nevėluojate sumokėti nei už interneto paslaugas, nei už dujas, vandenį ar elektrą. Nevėluokite apmokėti baudų už greičio viršijimą ir nepradelskite mokėjimų už išsimokėtinai pirktus daiktus. Kiekvienas Jūsų finansinių įsipareigojimų žingsnis yra svarbus, stebimas ir vertinamas mokumo istorijos atžvilgiu.

Neužsikraukite per didelės atsakomybės

Ne tik laikykitės turimų įsipareigojimų, bet ir visada įvertinkite naujus. Yra svarbu, ar Jūsų sąskaitą papuoš dar vienas greitas kreditas, jeigu iš tiesų nežinote, kaip jį grąžinsite. Įvertinkite savo galimybes grąžinti paskolą, pamąstykite apie tai, kur ir kiek pinigų pragyvenimui Jums reikės artimiausiu metu, kai turės būti vykdomas kredito grąžinimas. Gal formaliai Jums gali būti skolinami pinigai, tačiau patys žinote, jog netrukus laukia didelės papildomos išlaidos, tarkime, pagausėjus šeimai. O gal ketinate išeiti iš darbo, taip sumažindami pajamas. Kad ir kokios priežastys bebūtų, visada gerai įvertinkite, ar galėsite pragyventi laiku grąžinant visas įmokas.

Nežaiskite su kreditinėmis kortelėmis

Kartais visai netyčia pasielgiame finansiškai neatsakingai bei taip pabloginame savo mokumo istoriją. Pavyzdžiui, ne tik nesusimąstydami apie tai, jog už komunalines paslaugas mokėti reikia nevėluojant, bet ir aplaidžiai besinaudojant kreditinėmis kortelėmis. Bankai neretai išduoda kreditines korteles labai lengvai, o jų savininkui net neatrodo, jog pinigų leidimas iš kreditinės irgi yra tam tikros rūšies paskola. Ta kreditinės kortelės sąskaita kartais traktuojama tiesiog kaip papildoma sąskaita. Kai taip į ją žiūrima, pasitaiko, kad pamirštama laiku pasiskolintus pinigus grąžinti. Tai, suprantama, palieka pėdsaką Jūsų mokumo istorijoje.

Tad norėdami pagerinti savo kreditingumo reitingą nepamirškite, jog tai padaryti galite ugdydami finansiškai atsakingo elgesio įpročius.

Gauti paskolą

This entry was posted in Kreditai. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>