Kredito grąžinimas anksčiau – ar verta?

LinkedInShare

SkaičiuoklėJeigu turite skolų, turbūt pažįstate tą jausmą, kai gavus daugiau pinigų norisi ir juos leisti savo reikmėms, ir pasistengti anksčiau padengti įsiskolinimus. Kas geriau – anksčiau grąžintas greitas kreditas, paskolos, ar ramiai leidžiami pinigai saviems poreikiams? Ir kas finansiškai apsimoka labiau?  Štai keletas dalykų, į kuriuos Paskoliukas siūlo atkreipti dėmesį, sprendžiant, ar grąžinti skolas anksčiau numatyto termino.

Atkreipkite dėmesį į palūkanų tipą

Skolinimosi būdų yra įvairių: greitas kreditas, vartojimo kreditas iš banko ar būsto paskola, skolinimasis iš žmonių ir kt. Priklausomai nuo to, kokią sutartį esate sudarę, galite įvertinti, ar pinigų grąžinimas anksčiau termino Jums būtų finansiškai naudingas. Paskoliukas siūlo įsiskaityti į savo sutartį ir paskaičiuoti, ką išlošiate.

Pavyzdžiui, banko paskola gali būti gauta anuitetinio ar linijinio mokėjimo būdu, kurių kiekvienas palūkanas skaičiuoja savaip. Verta perskaičiuoti, kiek Jūsų atveju palūkanų sutaupytumėte, paskolą grąžindami anksčiau. O štai greitas kreditas gali turėti kitokias grąžinimo ir palūkanų mokėjimo sąlygas (kurios, žinoma, nurodytos, Jūsų sutartyje). Kai kuriais atvejais, greito kredito grąžinimas skubia tvarka nedaro jokios įtakos kredito kainai ir palūkanų normai. Jeigu sutartyje nurodyta, jog įsipareigojate grąžinti tam tikrą pinigų sumą, nepriklausomai nuo to, kiek laiko truks mokėjimas, tuomet net ir grąžindami per 1 mėnesį paskolą, išduotą 1 metams, jūs mokėsite tiek pat palūkanų, kaip ir grąžindami skolą per 12 mėnesių. Tad pirmiausiai verta įsiskaityti į sutartį bei paskaičiuoti, ar banko paskolos arba greito kredito grąžinimas tikrai sutaupys palūkanų kainą.

Su pinigais žaiskite protingai

Gavus didelę sumą pinigų greitesnį paskolos grąžinimą, kai tokiu būdu sutaupote palūkanoms skirtas lėšas, galima traktuoti kaip investavimą, sėkmingą žaidimą su pinigais. Tačiau, jeigu žengiate į tokią žaidimų pinigais zoną, pamąstykite, ar tai tikrai sėkmingiausias pasirinkimas? Galbūt turimus pinigus galima panaudoti ketinamo parduoti nekilnojamojo turto remontui ir taip pakelti jo vertę? O gal verčiau investuoti į gyvybės draudimą arba pensijų kaupimo fondus? Nuspręskite, ar anksčiau laiko grąžintas greitasis kreditas arba paskola bankui tikrai yra daugiausiai finansinės naudos suteiksiantis Jūsų pinigų panaudojimas.

Pamąstykite apie savo reikmes

Visada pasvarstykite ir apie savo esamus bei būsimus poreikius. Pasiskolintas kreditas internetu gali būti grąžintas anksčiau, panaudojant gautus pinigus, tačiau ar Jūs tikrai norite likti su tuščia pinigine? Ar tai vėliau neprives prie istorijos pasikartojimo, kai ir vėl truks pinigų bei teks skolintis dar kartą? Tikėtina, kad Jūsų turimos paskolos grąžinimo grafikas yra numatytas taip, kad pakaktų lėšų įprastoms kasdienėms Jūsų reikmėms. Tad gal verčiau ramiai atidavinėti paskolą dalimis, kaip numatyta, o turimus pinigus pasilikti sau kaip „finansinę pagalvę“? O gal geriau daryti atvirkščiai?..

Linkime įvertinti minėtus aspektus ir priimti tinkamą sprendimą!

Gauti paskolą

This entry was posted in Paskolos. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>